لیست کامل طرح های توجیهی

طرح توجیهی پرورش گل و گیاهان زینتی با فرمت قابل ویرایش ورد(word)

طرح توجیهی پرورش گل و گیاهان زینتی با فرمت قابل ویرایش ورد(word)

طرح توجیه فنی،مالی و اقتصادی پرورش گل و گیاهان زینتی  (با فرمت ورد و کاملا قابل ویرایش)+فرم خام این طرح توجیهی با فرمت قابل ویرایش ورد(word) برای دانلود شما آماده شده وفایل این طرح کارآفرینی بر روی سرورهای سایت آپلود شده است. شما پس از دانلود یک فایل زیپ بدون پسورد خواهید داشت که با دابل کلیک روی آن فایل ورد حاوی این طرح توجیهی را به همراه فرم خام برای نگارش طرح توجیهی پرورش گل و گیاهان زینتی مشاهده خواهید کرد. تمام جدول ها و کلیه محاسبات به طور دقیق و توسط کارشناسان انجام شده و اکنون در اختیار شما قرار گرفته است.در ادامه به معرفی بیشتر این پروژه اشتغال زایی خواهیم پرداخت.

 

خلاصه طرح اشتغال زایی پرورش گل و گیاهان زینتی :

 • مناطق مناسب تر جهت اجرای طرح:کلیه مناطق کشور
 • دوره بازگشت سرمایه این پروژه : (درون فایل)
 • میزان اشتغال زایی این پروژه: (درون فایل)
 • ظرفیت در نظر گرفته شده در این طرح: (درون فایل)
 • فرمت فایل طرح توجیهی: پی دی اف(pdf)
 • تعداد صفحات فرم طرح توجیهی: 38 صفحه
 • فرمت فرم طرح توجیهی: ورد(word) با پسوند داک(Doc)

:::در ادامه بیشتر بخشی از مطالب این طرح توجیهی را مشاهده می کنید:::

دقت کنید که این بخش صرفا جهت اطمینان شما می باشد و اگر جداول یا نمودار ها و یا اشکال به شکل ناقصی قرار گرفته اند یا نمایش داده نمی شوند به دلیل کپی کردن مطالب است و در فایل اصلی ورد چنین مشکلی وجود ندارد.

 

پیشگفتار

 

کار آفرینی زمینه های لازم را برای یافتن فرصتها  در  بازار کار وتولید  برای توانایی فردی مورد  بررسی قرار می دهد  و مجموعه دانش و مهارتهایی را که برای ورود به بازار کار مورد نیاز است و همچنین راهبردهای لازم را برای موفقیت در کسب و کار ارائه می نماید تا پس ازفراغت ازتحصیل چنانچه  تمایل داشته  باشی به جای استخدام و کار برای دیگران در حد توان مالی و تخصصی به تنهایی یا به کمک دوستان و نزدیکان نسبت به راه اندازی و اداره یک واحد کوچک صنعتی،کشاورزی،خدماتی ویا هنری برای کسب وکارتولیدی اقدام نمایی.سرعت روند تحولات فن اوری واقتصادی درجهان به گونه ای است که حتی راه اندازی و اداره واحدهای تولیدی وخدماتی کوچک نیز نیازمند اطلاعات و دانش است که در این  مجموعه  سعی شده است این گونه اطلاعات در حد امکان و ضرورت ارائه شود.روحیه و تفکر کار افرینی هم در واحد های بزرگ تولیدی و خدماتی و هم درواحد های کوچک کاربرد فراوان دارد و می تواند خلا قیتها ، نواوریها و موفقیتهای زیادی را به دنبال داشته باشد اما جایگاه اصلی توسعه تفکر کار آفرینی در واحد های کوچک تولیدی و یا خدماتی است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  مقدمـه :

 

توجه و علاقه انسان ها به گل و نقش گیاهان در زندگی بشر موضوعی كاملا شناخته شده است. گل از دیر باز به عنوان نمادی برای ابراز عشق و محبت و همچنین ابزاری برای ادای احترام شناخته شده است. چنانكه در اوایل قرن بیستم ، بقایای دسته ای از گل های بریده در مقبره فرعون كشف شد كه متعلق به هزار سال پیش از میلاد مسیح بود.  هر بخش از اندام های مختلف گیاهان زیبایی خاص خود را داراست . به این جهت استفاده از گل های بریده به موازات توجه به انواع گیاهان آپارتمانی دارای رونق فراوان است. همچنین به دلیل افزایش روزافزون شهر نشینی و خصوصا آپارتمان نشینی و دوری هر چه بیشتر افراد از طبیعت ، میل به نگهداری از گیاهان در محیط آپارتمان افزایش بیش از پیشی یافته است.  علاوه بر تقاضای بازار داخلی برای انواع گل ها و گیاهان زینتی با در نظر داشتن حجم زیاد تقاضا در عرصه بین‌المللی و موقعیت جغرافیایی و اقلیمی مناسب ایران برای كشت انواع گیاهان ، پرورش و صادرات انواع گل و گیاهان زینتی می‌تواند سهم كشور را در بازار تجارت این محصولات ارتقا بخشیده و موجب عاید شدن درآمد ارزی مناسبی برای اقتصاد كشور گردد.   اجرای این طرح به عنوان یك فعالیت تولیدی ، ضمن اینكه گامی به سوی افزایش توان تولیــد ( و صادرات ) كشور  در بخش محصولات كشاورزی به شمار می‌رود، می‌تواند بســــترساز اشتغال به كار نیروهای متخصص ( خصوصا در علوم كشاورزی ) و فاقد تخصص گردد. ضمن اینكه بانوان كارآفرین نیز می‌توانند با پیاده سازی این طرح، گامی در جهت توسعه میهن بردارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خلاصه وتاریخچه طرح

 

موضوع طرح :پرورش گل و گیاهان زینتی قاصدک

 

ظرفیت : 900 هزار شاخه گل بریده و 20 هزار گلدان گیاه آپارتمانی

 

محل اجرای طرح : قابل اجرا در سراسر كشور

 

سرمایه گذاری كـل: 53/635 میلیون ریال

 

سهم آوردة متقاضی: 53/65 میلیون ریال

 

سهم تسهیلات: 570 میلیون ریال

 

دورة بازگشـت سرمایه: 25 ماه

 

تاریخچه طرح : 5/5/ 1384

 

بیان مسئله

 

پرورش گل و گیاهان زینتی

 

 

 

 

 

 

 

فرضیات موجود

 

1-  ميزان توليد گل و گياهان زينتي ايران در برنامه دوم چه تغييراتي داشته است؟

 

سطح زير كشت گل‌ها و گياهان زينتي ايران از 7/30 ميليون متر مربع در سال 1374 به 1/31 ميليون متر مربع در سال 1378 افزايش يافت. در جريان اجراي برنامه دوم در سال 1377 سطح  زير كشت گل‌ها و گياهان به حداكثر 6/34 ميليون متر مربع نيز رسيد.توليد گل شاخه بريده در برنامه دوم از حدود 3/754 ميليون شاخه به 8/851 ميليون شاخه در سال 1378 افزايش يافت. طي همين دوره، توليد گل شاخه بريده در سال 1377 حداكثر به 7/870 ميليون شاخه نيز رسيد.در زمينه گل‌هاي گلداني نيز ميزان توليد در برنامه دوم از 9/47 ميليون گلدان در آغاز برنامه به 3/43 ميليون گلدان در پايان برنامه كاهش داشت، اين در حالي بود كه سطح توليد آن در سال 1375 حداكثر 3/49 ميليون گلدان بود. در همين حال توليد انواع درخت و درختچه از 6/40 ميليون اصله در سال 1374 به حداكثر 4/86 ميليون اصله در سال 1378 بالغ شد.

 

2-  توليد گل‌ها و گياهان زينتي ايران در برنامه سوم مطابق با پيش‌بيني دفتر امور گل و گياهان زينتي، دارويي و قارچ‌هاي خوراكي چقدر افزايش مي‌يابد؟

 

توليد گل‌ها و گياهان زينتي در برنامه سوم به طور متوسط حدود 15 درصد افزايش مي‌يابد و به 550 ميليون شاخه گل بريده، 34 ميليون گلدان (گل گلداني) و 57 ميليون اصله درخت و درختچه خواهد رسيد كه از طريق افزايش سطح كشت و بهبود عملكرد تحصيل خواهد شد. مذاكره با بخش‌هاي دولتي و خصوصي هلند در خصوص همكاري در زمينه پرورش گل‌ها و گياهان زينتي صورت گرفته است، اما هنوز آنها به طور مستقيم و محسوس  سرمايه‌گذاري مشترك با ايران در خصوص متحول‌سازي فناوري گلخانه‌اي انجام نداده‌اند

 

 

 

 

 

 

 

3-  آيا در زمينه توليد گل و گياهان زينتي تاكنون همكاري يا سرمايه‌گذاري خارجي جلب و جذب شده است؟

 

بخش خصوصي در سه سال گذشته نشست‌ها و همايش‌هاي مختلفي با همكاري مقام‌هاي وزارت كشاورزي هلند برگزار كرده و در همين حال متخصصان هلندي بازديدهايي از ايران داشته و همايش‌هاي مشتركي نيز در اصفهان و خراسان برگزار كرده است.در همين حال گروه ايراني متشكل از مسؤولان دفتر امور گل و گياهان زينتي، دارويي و قارچ‌هاي خوراكي و نمايندگاني از بخش خصوصي بازديدهايي از باغ‌هاي پرورش گل و گياهان تزييني در هلند داشته‌اند.گروه هلندي در سفر به تهران در حاشيه برگزاري همايش‌ها، اهميت گل‌كاري در ايران را مطرح كردند و از مسؤولان كشور خواستند بخش خصوصي و دولتي همكاري نزديكي با بخش‌هاي خصوصي و دولتي هلند در خصوص پرورش گل و گياه داشته باشند.روابط و همكاري‌هاي ايران و هلند در ابعاد دولتي و خصوصي تداوم يافته و سبب شده است كه هلندي‌ها نمايندگي‌هايي در ايران ايجاد كنند كه يكي از آنها اكنون در اصفهان در زمينه پرورش گل رز و ساير گل‌ها و گياهان زينتي فعاليت دارد. برخي شركت‌هاي ايراني نيز اكنون در حال مذاكره با هلندي‌ها مي‌باشند.در پي اين مذاكرات، مجوزهاي لازم براي ورود بذر و اندام‌هاي گياهي براي بخش خصوصي و شركت‌هاي ايراني صادر شده و خواهد شد. بخش عمده اين واردات از هلند است. اما هنوز بخش‌هاي دولتي و خصوصي هلند به‌طور مستقيم و محسوس سرمايه‌گذاري مشترك با ايران در خصوص متحول‌سازي فناوري‌ گلخانه‌اي انجام نداده‌اند.چنانچه در زمينه گل و گياهان زينتي سرمايه‌گذاري مستقيم انجام شود، اين صنعت در ايران رشد چشمگيري خواهد داشت.شركت‌هاي خارجي هنوز مطمئن نيستند كه اگر در ايران سرمايه‌گذاري كنند، آيا خواهند توانست منافع حاصل از اين سرمايه‌گذاري را از كشور خارج كنند يا خير.نحوه خروج سرمايه از ايران فعلا براي خارجيان قابل محاسبه و برآورد دقيق نيست، در نتيجه تمايلي به سرمايه‌گذاري مستقيم در ايران ندارند.آنان معتقدند شركت‌هاي ايراني بايد فناوري و دانش پرورش و توليد گل و گياهان را از آنان خريداري كنند تا اين صنعت در آينده در ايران متحول شود.

 

4-  آيا توليد گل و گياه جزو فعاليت‌هاي اقتصادي راهبردي كشور محسوب مي‌شود؟

 

تصور مي‌كنم دولت به سرمايه‌گذاري در زمينه توليد و پرورش گل و گياه آنطور كه شايد و بايد بها نمي‌دهد، زيرا اين محصولات را جزو محصولات راهبردي نمي‌داند، در حالي كه پرورش برخي از گل و گياهان زينتي در هر هكتار تا بيش از 300 ميليون ريال سود خالص دارد.

 

علت آن داشتن تنوع بسيار مناسب آب و هوايي و تفاوت دما در حدود 40 درجه سانتيگراد بين سردترين و گرمترين منطقه كشور، انرژي و نيروي كارگري ارزان قيمت، وجود آفتاب در بيش از 250 روز از سال، آسمان روشن و آفتابي، نزديكي به بازار مصرف و بالاخره پايين بودن قيمت تمام شده است.چنين مزيت‌هاي اقتصادي فقط براي برخي از محصولات تجملي (لوكس) مانند گل و گياه وجود دارد، اما تا كنون كمتر به چنين محصولاتي نگاه اقتصادي شده است. ضرورت دارد تغيير بينش در اين گونه محصولات صورت گيرد. به نظر من حتي پس از عضويت در سازمان جهاني تجارت (WTO) چنين محصولاتي كه توانايي توليد آن در ايران وجود دارد، بايد توليد شود و در مقابل آن كالاهاي مورد نياز كه توليد آن در ايران صرفه اقتصادي ندارد، وارد گردد.

 

البته در سال‌هاي اخير تا حدودي چنين بينشي در ايران جاي خود را پيدا كرده اما سرعت گسترش آن بسيار كم است.

 

5-  آيا سرمايه‌گذاري داخلي روي گل و گياهان زينتي اميدواركننده است؟ وزارت جهاد كشاورزي چه تسهيلاتي را در اختيار توليدكنندگان اين محصولات قرار مي‌دهد؟

 

سرمايه‌گذاري داخلي روي اين محصولات در چند سال اخير صورت گرفته است. وزارت جهاد كشاورزي نيز در زمينه اعطاي تسهيلات بانكي به توليدكنندگان، كمك‌هاي زيادي كرده است. براي مزارعي كه چند هزار متر و گاهي چند هكتار مي‌باشد، توليدكنندگان از طريق تبصره 3 و ساير تبصره‌هاي بودجه سالانه به بانك‌ها معرفي مي‌شوند و با دريافت وام ارزان‌قيمت به توليد مي‌پردازند.

 

بانك كشاورزي از جمله بانك‌هاي وام‌دهنده به توليدكنندگان گل و گياهان زينتي است.

 

در زمينه ساخت پايانه‌ها (ترمينال‌ها) و دهكده‌هاي گل صادراتي فعاليت‌هايي از سوي وزارت جهاد كشاورزي و نيز دفتر امور گل و گياهان زينتي، دارويي و قارچ‌هاي خوراكي انجام شده است.

 

مطالعات دهكده گل محلات به پايان رسيده و به مرحله سرمايه‌گذاري رسيده است. اين سياست با تأمين بودجه‌اي كه در سال 1381 صورت خواهد گرفت، در ساير مناطق از جمله مازندران، تهران و ديگر مناطق چون خوزستان، پياده خواهد شد.مطالعات براي ساير مناطق كشور كه استعداد پرورش گل و گياه را دارند، نيز انجام خواهد گرفت.در ضمن در چند سال اخير اعتبارات ارزي در اختيار صادركنندگان و توليدكنندگان قرار گرفته است تا با وارد كردن اندام‌هاي گياهي بتوانند محصولات قابل قبول بازارهاي خارجي توليد كنند و سپس آن را صادر نمايند.بخش عمده واردات در اين زمينه بذر، پياز گل و ساير اندام‌هاي گل بوده است. پرداخت اين وام با ديد صادرات‌گرايي صورت گرفت، اما امروز به دليل آنكه دولت وام ارزي پرداخت نمي‌كند، با مجوزهايي كه به توليدكنندگان و صادركنندگان داده مي‌شود، مي‌توانند با ارز آزاد نسبت به وارد كردن اندام‌هاي گياهي اقدام نمايند.

 

 در چند سال اخير اعتبارات ارزي اندكي در اختيار صادركنندگان و توليدكنندگان گل و گياهان زينتي قرار گرفته است تا با وارد كردن اندام‌هاي گياهي بتوانند محصولات قابل قبول بازارهاي خارجي را توليد كنند.

 

6-  گردش مالي گل و گياه در سطح جهان سالانه چه ميزان است؟

مردم كشورهاي مختلف جهان گل و گياهان تزييني را سمبل شادي و خوشحالي مي‌دانند و علاقه فراواني به خريد آن دارند.براي مثال هلند سالانه...

فایل پروژه کارآفرینی پرورش گل و گیاهان زینتی شامل چه مواردی می شود؟

 • مطالعات بازار که معادل واژه انگلیسی Market Study بوده و جنبه های مختلف بازار محصولات و یا خدمات پیش بینی شده برای طرح از جمله عرضه، تقاضا، مصرف، بازار هدف و سایر موارد را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهد.
 • تجزیه و تحلیل مالی که معادل واژه انگلیسی Financial Analysis می باشد و در آن شاخص های مختلف مالی و سودآوری طرح با استفاده از اطلاعات بخش های قبلی گزارش و براساس اصول و استانداردهای اقتصاد مهندسی بدست آمده و مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و براساس آن شاخص ها در خصوص اجرا و یا عدم اجرای طرح تصمیم گیری می شود.
 • توجیه پذیری فنی که معادل واژه انگلیسی Technical Feasibility می باشدو در این بخش ابعاد مختلف فنی طرح از جمله دانش فنی مورد استفاده، ظرفیت، محل اجرا، ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز و ساختار اجرائی آن را مورد مطالعه قرار می دهد.

 

طرح توجیهی پرورش گل و گیاهان زینتی چه استفاده هایی دارد؟

 • اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
 • تخمین میزان سود این شغل پیش از اقدام به کار
 • گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
 • تخمین ریسک احتمالی این طرح کارآفرینی
 • ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
 • مطلع شدن از همه منابع مورد نیاز برای ایجاد این طرح اشتغال زایی
 • مطلع شدن از دوره بازگشت سرمایه برای برنامه ریزی بهتر
 • مشاهده روش کار و اطلاعات ویژه پیرامون این طرح کارآفرینی
 • مشاهده تخمین بازار مصرف و اطلاعات مربوط به درآمدزایی پروژه
 • گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
 • ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی
 • بالا رفتن دید اقتصادی تان پس از مطالعه مجموعه طرح های توجیهی
 • مناسب جهت اجرای طرح کارآفرینی و ارائه دانشجویی

طرح اشتغال زایی پرورش گل و گیاهان زینتی همچنین دید شما را باز می کند و احتمالا پس از مطالعه کامل این طرح توجیهی به یک دید کلی و اطلاعات جامع پیرامون موضوعات مرتبط با این پروژه کارآفرینی خواهید رسید و همچنین میزان ضرر و زیان و یا سود احتمالی برای وارد شدن به پروژه پرورش گل و گیاهان زینتی را با یک تخمین قابل قبول برای شما قابل محاسبه خواهد بود. مقدار هزینه و سودهای نوشته شده در  این طرح توجیهی اگر مثلا برای سال 93 نوشته شده باشد با استفاده از نرخ تورم آن ها را می توانید برای سال جاری تخمین بزنید. تمام چارچوب این طرح توجیهی منطبق با چارچوب های مورد تایید سازمان صنعت،مفدن و تجارت است و همچنین این طرح های توجیهی به این شکل مورد قبول بانک هاست.

فرم خام طرح توجیهی پرورش گل و گیاهان زینتی شامل چه مواردی است؟

 • جدول مخصوص عنوان طرح توجیهی
 • جدول مخصوص مشخصات طراح
 • بخش ویژه معرفی طرح توجیهی
 • جدول مخصوص مشخصات متقاضیان این طرح اشتغال زایی
 • بخش ویژه متقاضیان طرح توجیهی اشخاص حقیقی
 • بخش ویژه متقاضیان طرح توجیهی حقوقی(شرکت ها و سهام داران)
 • قسمت مربوط به مشخصات محل اجرای طرح
 • بخش مخصوص معرفی(کالا یا خدمات) و ظرفیت تولید،پذیرش یا ارائه
 • قسمت مربوط به میزان اشتغال زایی طرح
 • قسمت مربوط به مدت لازم برای بازگشت سرمایه
 • قسمت مربوط به اعلام محرمانه بودن طرح و تذکر بابت پیگیری قضایی در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده در حفاظت از طرح توجیهی
 • قسمت ویژه تجزیه و تحلیل فرهنگی طرح
 • بخش ویژه تجزیه و تحلیل اقتصادی طرح
 • قسمت وِیژه بررسی تغییرات جمعیتی بر طرح
 • قسمت های مربوط به ساختار بازار،روند بازار و بررسی وضعیت رقبا
 • تجزیه و تحلیل عرضه و تقاضا(در سطح منطقه،استانی،کشوری و جهانی)
 • بررسی فرصت واردات و صادرات محصول یا ارائه خدمات در کشورهای دیگر
 • ارائه برنامه های حضور در بازارهای کشوری و جهانی
 • بررسی قیمت تمام شده محصول یا خدمات و تحلیل آن با استفاده از قیمت تمام شده کالا یا خدمات مشابه در سطح منطقه،استان،کشور و جهان
 • بررسی تکنولوژی های مورد نیاز از لحاظ در دسترس بودن و به روز بودن
 • معرفی خودتان و یا شرکتتان و بررسی نقاط مثبت رزومه کاری و روند صعودی که می تواند به پیشرفتتان در این طرح اشتغال زایی کمک کند
 • بررسی اهداف و دورنمای شرکت و طرح های زنجیره وار پیش رو پس از اجرای این طرح توجیهی
 • بررسی مزیت های رقابتی محصولات یا خدمات شما به نسبت محصولات یا خدمات مشابه
 • بخش ویژه تجزیه و تحلیل محیطی طرح
 • معرفی شیوه های بازاریابی و تبلیغات پیش بینی شده برای کالا/خدمات معرفی شده در طرح
 • معرفی مختصر شیوه های تولید یا ارائه خدمات اختصاصی(بیان تفاوت ها با شیوه های تولید یا ارائه خدمات کنونی این محصول/خدمت)
 • نمایش فرایند تولید محصول یا خدمت قابل ارائه به صورت نمودار
 • برآورد سرمایه اولیه مورد نیاز برای اجرای این طرح توجیهی
 • برآورد سرمایه در گردش مورد نیاز سالیانه/ماهیانه/هفتگی
 • برآورد نیروی انسانی مورد نیاز و طبقه بندی بر حسب نیروهای متخصص و تحصیلکرده تا نیروهای ساده و مشخص کردن تعداد نیاز پرسنل در پست
 • بخش ویژه ترسیم پلان پرسنل در کنار ماشین آلات
 • بررسی برنامه های کنترل کیفیت و برآورد فضای مورد نیاز طرح
 • بررسی امکانات و تاسیسات مورد نیاز طرح و همچنین تسطیح مکان های مورد نیاز با مشخص کردن اجاره بها یا قیمت تخمینی ملک
 • بررسی ساختمان های مجزای مورد نیاز(و ساختمان هایی که احتمالا با پیشرفت کار مجبور به ساخت آنها هستید مثل ساختمان های رفاهی و ...)
 • بررسی طیف های مختلف مشتریان محصول یا خدمت قابل ارائه
 • چارت مشخص کننده ساختار سازمانی
 • برنامه زمان بندی کاملا مشخص برای اجرای طرح
 • برآورد هزینه تمام شده محصول با استفاده از تمام فاکتورهای موجود مشخص شده
 • برآورد اقتصادی بودن طرح با استفاده از فاکتورهای مورد نیاز برای این کار و فرمول مشخص شده
 • بررسی سود و زیان ویژه با استفاده از فرمول( سود و زیان ویژه = فروش کل – جمع هزینه های تولید)
 • بررسی ارزش افزوده ناخالص و خالص با استفاده از فرمول{فروش کل – ( مواد اولیه و بسته بندی + انرژی + هزینه تعمیرات و نگهداری ) }                           
 • بررسی بازده فروش با استفاده از فرمول زیر(سود ویژه ÷ فروش کل)
 • بررسی بازده کل دارایی ها با استفاده از فرمول (سود ویژه ÷ کل دارایی ها)
 • بررسی سرمایه ثابت سرانه با استفاده از فرمول ) سرمایه ثابت ÷ تعداد پرسنل(
 • بررسی سرانه کل سرمایه گذاری با استفاده از فرمول )کل سرمایه گذاری ÷ تعداد پرسنل(
 • بررسی نرخ بازدهی سرمایه با استفاده از فرمول زیر

نرخ بازدهی سرمایه = ( هزینه تسهیلات مالی + سود و زیان ویژه ) ÷ کل سرمایه گذاری

 • بررسی دوره بازگشت سرمایه با استفاده از فرمول زیر

دوره برگشت سرمایه = کل سرمایه گذاری ÷ جریان نقدی ورودی سالانه

 • ارائه طرح های پیشنهادی به منظور جذب سرمایه ی سرمایه گذاران
 • ارزیابی نهایی کسب و کار با استفاده از شاخص های بیان شده

فایل قابل ویرایش طرح توجیهی پرورش گل و گیاهان زینتی به صورت ورد به همراه فایل قابل ویرایش فرم خام پروژه پرورش گل و گیاهان زینتی هم اکنون با پسوند زیپ آماده دانلود است و برای دانلود این پروژه مالی و کارآفرینی ارزشمند  شما کافی است روی دکمه پرداخت کلیک کرده پس از هدایت به صفحه بانک و پرداخت لینک دانلود فایل برای شما نشان داده شده و همچنین یک نسخه از آن برای شما از طریق ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.

 تعداد صفحات:45صفحه

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
303_962782_7398.zip60.9k
20f_962782_3071.zip46.9k





بسته ویژه افزایش قد

بسته ویژه افزایش قد این متد توسط دکتر فلیپ میلر ابداع شده ایشان فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب و همچنین متخصص درمان های طبیعی است. این تمرینات ورزشی برای بعد از بسته شدن صفحات رشد در نظر گرفته شده است که موجب افزایش قد شما به میزان پنج تا دوازده سانتی متر می شود. تمرینات ورزشی این متد ضمن رفع مشکلات ستون فقرات به تدریج با افزایش ضخامت دیسک های غضروفی که بین 25 مهره کمر قرار گرفته اند موجب افزایش قد می شود.به طور مثال وقت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 35,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

lyrics