لیست کامل طرح های توجیهی

تحقیق آماده نبرد دندانقان

تحقیق آماده نبرد دندانقان

فایل تحقیق آماده با موضوع نبرد دندانقان  را می توانید از طریق گزینه هایی که در قسمت پایینی صفحه قرار داده شده دریافت کنید.برای دانلود فایل این مقاله آماده که با فرمت ورد(word) و با پسوند Doc و کاملا قابل ویرایش با فرمت مناسب برای استفاده دانشجویان و دانش آموزان تهیه شده لازم است در ابتدا از قسمت پایین پس از وارد کردن ایمیل پرداخت اینترنتی را انجام داده سپس لینک دانلود مقاله نبرد دندانقان  را مشاهده و همچنین یک نسخه از لینک دانلود تحقیق نبرد دندانقان  که به صورت اختصاصی برای شما پس از پرداخت ساخته شده برایتان به آدرس ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.این مقاله کاملا جامع و کامل می باشد و برای ارائه به اساتید،معلمان و همچنین افزایش معلومات مناسب می باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا خلاصه ای از این تحقیق را مشاهده کنیم.

در این قسمت شما صرفا بخش ابتدایی این تحقیق آماده را مشاهده می کنید همانطور که می دانید چون این قسمت از تحقیق از فایل ورد کپی شده در آن احتمالا بهم ریختگی فونت ها و یا همخوانی نداشتن مطالب و همچنین نداشتن تصاویری که احتمالا در فایل ورد اصلی موجود است باعث می شود زیبایی فایل اصلی را نداشته باشد برای مشاهده بهترین کیفیت و مطالب به طور کامل ابتدا مبلغ را از طریق درگاه بانکی پرداخت کنید و سپس فایل اصلی را دریافت کنید
:::قسمت ابتدایی تحقیق نبرد دندانقان (صرفا جهت اطمینان) برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::

موضوع اصلی بررسی نبرد دندانقان :

منبع : تاریخ بیهقی :

نبرد دندانقان بین سلطان مسعود غزنوی با ترکمنان سلجوقی به فرماندهی طغرل بیگ ، یغوبیگ اتفاق افتاد.

 آنچه در مورد این جنگ در تاریخ بیهقی آمده :

بعد از اینکه ترکمنان ولایت مختلف خراسان را تصرف کردند امیر ( مسعود ) در صدد لشکرکشی به سمت آنها بود او خود را در تداک لشکرکشی به سربازان و غلامان کمک می کرد و اسب می داد بعئ از نماز صبح فرمان حرکت را صادر می کند اطراف وی پنجاه یا شصت شتر تیزرو یدکی و سیصد غلام مسلح و دوازده فیل با پوشش جنگی باسازو برگ نیرومند وجود داشت در طول مسیر ترکمنان به طور نامنظم به سپاه مسعود هجوم می آورند و در حالت زد و خورد سپاه به قلعه دندانقان می رسددر ان منطقه سپاه مسعود بسیار تشنه بودند در حالی که همه چشمه ها خشک و در داخ چاه ها توسط دشمنان مردار انداخته بودند و آنها را پر کرده بودند . اطرافیان امیر به او  گفتند که همین جا فرود آییم تا چاه ها را درست کنیم تا آب سپاهیان تامین شود ولی او فرمان حرکت به حوضی که 5 فرسنگ تا آنجا فاصله داشت صادر کرد همین که حرکت کردند به سمت حوض در سپاه او نابسامانی و پریشانی رخ داد و سازمان  سپاه از هم پاشید زیرا غلامان سرایی که شتر سوار بودند از شتران پایین آمدند و اسبان تازیانی که ضعیف تر بودند به بهانه جنگ کردند می گرفتند و سپس همین گروه با ان نظراتی که در شب برای اسبان تازی گرفته بودند با هم همراه شدند و با کشتن 370 غلام با با علم های شیر نشان  به تر کمنان پیوستند و در نتیجه سپاه از هم پاشید و ترکمنان نیز سخت حمله می کردند و غلامان و سربازان امیر مسعود اعم از کرد و عرب دست به فرار زدند و هرکسی به دنبال نجات جان خود بود .

امیر مسعود در میدان جنگ خود سخت می جنگید و به هر کسی ضربه ای وارد می کردمی افتاد غلامان متعلق به تازیان نیز همراه امیر سخت مقاومت می کردند . 

خواجه عبدالرزاق و بوالنصر و دیگران به امیر مسعود گفتند دیگر در میدان جنگ ماندن جایز نیست و باید میدان را ترک کرد ولذا میدان را ترک کرد و به سمت و به سمت مرو رود فرار کردند و به این ترتیب سلطان مسعود شکست خورد .

علت شکل گیری جنگ دندانقان :

آنچه در کتاب تاریخ بیهقی آمد :

به علت قدرت گیری ترکمان و تهاجم آنها به شهرهای خراسان و هشدار خطر به سلطان مسعود از طرف مقامات دولتی در مورد خطر ترکمان بوده است .

در زین الاخیار گردیزی آمده :

شکایت مردم از ظلم و ستم ترکمان به آنان و  نزد سلطان مسعود .

همین به خاطر عهد و پیمانی که آنها با مسعود غزنوی بستند ولی پس از آن به تدارکات سپاه غزنوی حمله کردند و شماری را به قتل رساندند .


مجموع تعداد صفحات این تحقیق:4

:::برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file16_1836739_1769.zip21.8k

بسته ویژه افزایش قد

بسته ویژه افزایش قد این متد توسط دکتر فلیپ میلر ابداع شده ایشان فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب و همچنین متخصص درمان های طبیعی است. این تمرینات ورزشی برای بعد از بسته شدن صفحات رشد در نظر گرفته شده است که موجب افزایش قد شما به میزان پنج تا دوازده سانتی متر می شود. تمرینات ورزشی این متد ضمن رفع مشکلات ستون فقرات به تدریج با افزایش ضخامت دیسک های غضروفی که بین 25 مهره کمر قرار گرفته اند موجب افزایش قد می شود.به طور مثال وقت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 35,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

lyrics