تحقیق آماده اولیاء النعم

تحقیق آماده   اولیاء النعم

فایل تحقیق آماده با موضوع اولیاء النعم را می توانید از طریق گزینه هایی که در قسمت پایینی صفحه قرار داده شده دریافت کنید.برای دانلود فایل این مقاله آماده که با فرمت ورد(word) و با پسوند Doc و کاملا قابل ویرایش با فرمت مناسب برای استفاده دانشجویان و دانش آموزان تهیه شده لازم است در ابتدا از قسمت پایین پس از وارد کردن ایمیل پرداخت اینترنتی را انجام داده سپس لینک دانلود مقاله اولیاء النعم را مشاهده و همچنین یک نسخه از لینک دانلود تحقیق اولیاء النعم که به صورت اختصاصی برای شما پس از پرداخت ساخته شده برایتان به آدرس ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.این مقاله کاملا جامع و کامل می باشد و برای ارائه به اساتید،معلمان و همچنین افزایش معلومات مناسب می باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا خلاصه ای از این تحقیق را مشاهده کنیم.

در این قسمت شما صرفا بخش ابتدایی این تحقیق آماده را مشاهده می کنید همانطور که می دانید چون این قسمت از تحقیق از فایل ورد کپی شده در آن احتمالا بهم ریختگی فونت ها و یا همخوانی نداشتن مطالب و همچنین نداشتن تصاویری که احتمالا در فایل ورد اصلی موجود است باعث می شود زیبایی فایل اصلی را نداشته باشد برای مشاهده بهترین کیفیت و مطالب به طور کامل ابتدا مبلغ را از طریق درگاه بانکی پرداخت کنید و سپس فایل اصلی را دریافت کنید
:::قسمت ابتدایی تحقیق اولیاء النعم(صرفا جهت اطمینان) برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::

اولیاء النعم

اولیاء: اولیاء جمع ولی از ریشه‌ی «وَلَیَ» است.

«ولی» به معنای واقع شدن چیزی پشت سر چیز دیگر است به گونه‌ای که بین آن دو، واسطه و فاصله‌ای نبوده و رابطه‌ای - چه حسنه و چه سیّئه - بینشان برقرار باشد. از این ‌رو قرآن مجید کلمه‌ی اولیاء را هم در مورد خدا بکار برده است و هم در مورد شیطان.

ولایت (به کسر واو) به معنای نصرت بوده و وَلایت(به فتح واو) به معنای سرپرستی است؛ گرچه برخی گفته‌اند که هردو به معنای سرپرستی بکار می‌روند.

رابطه‌ی دو شیء با هم گاهی رابطه‌ی طرفینی و تأثیر و تأثّر متقابل است مانند رایطه‌ی اخوّت و دوستی[1] (رابطه مردم با هم) و گاهی رابطه‌ یک طرفه است و تأثیر و تأثّر در آن یک جانبه[2] (رابطه خدا با مخلوقات خود)

خدا رابطه‌ی سرپرستی را برای پیامبران، ائمّه  علیهم سلام الله  و جانشینان آن‌ها نیز قرار داده است.

انّما ولیّکم الله و رسوله و الّذین آمنوا الّذین یقیمون الصّلاة و یؤتون الزّکاة و هم راکعون[3]

چنان‌که مراحل پایین‌تر آن را برای حاکم عادل، پدر و مادر و... قرار داده است.

النعم: جمع نعمت نِعَم و اَنعُم است. اصل ماده‌ی «نعم» به معنای خوش‌گواری در زندگی و نیک‌حال بودن است خواه در امور مادّی یا معنوی.

نِعمة بیانگر نوع خاصّی از نیک‌حالی است (مانند جِلسة که نوع خاصّی از نشستن را بیان می‌کند) قرآن کریم تألیف قلوب مؤمنان نسبت به هم[4] یا دفع سلطه ی بیگانه از جامعه[5] را نعمة می‌داند.

قرآن وقتی چند نعمت مشخص را برای قریه‌ای بر‌شمرده انعم (جمع قلّت) بکار برده است [6] و وقتی مجموعه‌ی جوامع انسانی را مخاطب قرار می‌دهد و از نعمت‌های فراوان مادّی و معنوی یاد می‌کند،«نعم» (جمع کثرت) را بکار می‌برد.

نعمت دو گونه است: یکی نعمت مادی(ظاهری) که از نظر جسم و تن به آن‌ها احتیاج داریم مانند: نان، آب و هوا و مسکن و...  . و دیگری نعمت معنوی(باطنی) که انسان از نظر روحی و عقلی به آن‌ها احتیاج دارد مانند: علم، قدرت و امثال آن.     


مجموع تعداد صفحات این تحقیق:6

:::برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file15_1828246_5815.zip20.2k

بسته ویژه افزایش قد

بسته ویژه افزایش قد این متد توسط دکتر فلیپ میلر ابداع شده ایشان فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب و همچنین متخصص درمان های طبیعی است. این تمرینات ورزشی برای بعد از بسته شدن صفحات رشد در نظر گرفته شده است که موجب افزایش قد شما به میزان پنج تا دوازده سانتی متر می شود. تمرینات ورزشی این متد ضمن رفع مشکلات ستون فقرات به تدریج با افزایش ضخامت دیسک های غضروفی که بین 25 مهره کمر قرار گرفته اند موجب افزایش قد می شود.به طور مثال وقت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 38,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

lyrics