تحقیق آماده حقوق بین الملل اسلامی

تحقیق آماده  حقوق بین الملل اسلامی

فایل تحقیق آماده با موضوع حقوق بین الملل اسلامی را می توانید از طریق گزینه هایی که در قسمت پایینی صفحه قرار داده شده دریافت کنید.برای دانلود فایل این مقاله آماده که با فرمت ورد(word) و با پسوند Doc و کاملا قابل ویرایش با فرمت مناسب برای استفاده دانشجویان و دانش آموزان تهیه شده لازم است در ابتدا از قسمت پایین پس از وارد کردن ایمیل پرداخت اینترنتی را انجام داده سپس لینک دانلود مقاله حقوق بین الملل اسلامی را مشاهده و همچنین یک نسخه از لینک دانلود تحقیق حقوق بین الملل اسلامی که به صورت اختصاصی برای شما پس از پرداخت ساخته شده برایتان به آدرس ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.این مقاله کاملا جامع و کامل می باشد و برای ارائه به اساتید،معلمان و همچنین افزایش معلومات مناسب می باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا خلاصه ای از این تحقیق را مشاهده کنیم.

در این قسمت شما صرفا بخش ابتدایی این تحقیق آماده را مشاهده می کنید همانطور که می دانید چون این قسمت از تحقیق از فایل ورد کپی شده در آن احتمالا بهم ریختگی فونت ها و یا همخوانی نداشتن مطالب و همچنین نداشتن تصاویری که احتمالا در فایل ورد اصلی موجود است باعث می شود زیبایی فایل اصلی را نداشته باشد برای مشاهده بهترین کیفیت و مطالب به طور کامل ابتدا مبلغ را از طریق درگاه بانکی پرداخت کنید و سپس فایل اصلی را دریافت کنید
:::قسمت ابتدایی تحقیق حقوق بین الملل اسلامی(صرفا جهت اطمینان) برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::

حقوق بین الملل اسلامی

نظریة اسلام دربارة بنیاد حقوق در این جمله خلاصه می شود که: مقررات الزام آور حقوقی باید بر اساس فطرت و طبیعت انسان استوار باشد، آن هم بر طبق رهنمود هایی که برای بشر از سوی خداوند، فرا می آید.
پس حقوق از نظر اسلام، بنیادی « فطری ـ الهی » دارد. یعنی همان ارزش ها و اصول معنوی که به دلیل هماهنگیشان با طبیعت انسانی، اسلام بر آنها ارج می نهد.
حقوق فطری همانگونه که از نـام آن پیداست، ثمره طبیعت انسـان وهمزاد با فرد انسانی است و بر مبنـای نوعی مشیت الهی بنیـاد یـافته ولـذا محکم و تـغـیـر نـاپذیر است.
قـانون طبیعت یـا فطرت، قـانونی است که خداوند به نیـروی وحـی و حکم و عقل و وجدان مقرر فرموده است و به نیکـی و بـدی وعـدل و حقیقت و واقـع و نفس الامری و خیـر و شـر امـور و غـرایـز جنسی و مهـر و محبت مـادر و پـدر و علایق مذهبی و حب ذات و دلبستـگی به زنـدگـی اجتمـاعی و همکـاری و تعـاون و ... نـاظـر است. مثلا حب ذات و حفظ جـان، فطری است، بنـابراین خود کشی خلاف قـوانین طبیعت و فطرت است.
یونـانیـان مروج این فکر بودند که جهان هستی از نظمی مبتنی بر عقل پیروی می کند و عقل خود ناشی از اراده الهی است که سهم بشری آن در نهاد فرد فرد انسان ها نهادینه شده است.
افلاطون در این باره می نویسد: عقلاء باور دارند که زمین و آسمان و خدایان و انسان ها همگی با رشته نـامرئی احترام به نظم و کردار عـاقلانه به یکدیگر پیوسنه اند و به همین دلیل است که نام جهان هستی را نظم اشیاء و احوال نهاده اند نه بی نظمی و بی قاعدگی.
با ظهـور دین مسیحیت الهیـون مسیحی و حقوق دانـان کلیسا عقل الهی را حاکم بر نظم جهان هستی می پنداشتند. در این بینش مفهوم خـدا و نهـاد الهی جـای مفهوم طبیعت و نظم عمـومی را گرفت. بدین ترتیب آنـان حقوق طبیعی را احـکـامی می دانستند کـه دین به اجرای آن فرمـان می داد.
در اسلام نیز حقوق فطری بـا عنـوان مستقلات عقلـی مورد گفتگـو قرار گـرفته است. مستقلات عقلی اموری است که عقل انسان، مستقل و جدا از احکام شرعی بر آن حکم می کند. در نتیجه هر چه را عقل حکم کند، شرع نیز حکم می کند و بـالـعـکـس.
بااستناد به موارد زیر می توان پی برد در اسلام حقوق فطری در نظر بوده و می باشد:
1ـ حق ولایت پدر و جد در فرزند و نوة صغیر که ولایت ذاتی و ولایت قهری است.
2ـ اصل استحصاب که عمل به آن در فطرت انسان نهفته است.
3ـ اصل برائت
4ـ اصل اباحه
5ـ اصل تسلط مردم بر اموالشان
6ـ اصل احترام به پدر و مادر
7ـ اصل مسولیت و وظیفه شناسی


مجموع تعداد صفحات این تحقیق:8

:::برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file65_1825574_8662.zip24.4k

بسته ویژه افزایش قد

بسته ویژه افزایش قد این متد توسط دکتر فلیپ میلر ابداع شده ایشان فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب و همچنین متخصص درمان های طبیعی است. این تمرینات ورزشی برای بعد از بسته شدن صفحات رشد در نظر گرفته شده است که موجب افزایش قد شما به میزان پنج تا دوازده سانتی متر می شود. تمرینات ورزشی این متد ضمن رفع مشکلات ستون فقرات به تدریج با افزایش ضخامت دیسک های غضروفی که بین 25 مهره کمر قرار گرفته اند موجب افزایش قد می شود.به طور مثال وقت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 38,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

lyrics