تحقیق آماده تعريف حق و باطل

تحقیق آماده تعريف حق و باطل

فایل تحقیق آماده با موضوع تعريف حق و باطل را می توانید از طریق گزینه هایی که در قسمت پایینی صفحه قرار داده شده دریافت کنید.برای دانلود فایل این مقاله آماده که با فرمت ورد(word) و با پسوند Doc و کاملا قابل ویرایش با فرمت مناسب برای استفاده دانشجویان و دانش آموزان تهیه شده لازم است در ابتدا از قسمت پایین پس از وارد کردن ایمیل پرداخت اینترنتی را انجام داده سپس لینک دانلود مقاله تعريف حق و باطل را مشاهده و همچنین یک نسخه از لینک دانلود تحقیق تعريف حق و باطل که به صورت اختصاصی برای شما پس از پرداخت ساخته شده برایتان به آدرس ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.این مقاله کاملا جامع و کامل می باشد و برای ارائه به اساتید،معلمان و همچنین افزایش معلومات مناسب می باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا خلاصه ای از این تحقیق را مشاهده کنیم.

در این قسمت شما صرفا بخش ابتدایی این تحقیق آماده را مشاهده می کنید همانطور که می دانید چون این قسمت از تحقیق از فایل ورد کپی شده در آن احتمالا بهم ریختگی فونت ها و یا همخوانی نداشتن مطالب و همچنین نداشتن تصاویری که احتمالا در فایل ورد اصلی موجود است باعث می شود زیبایی فایل اصلی را نداشته باشد برای مشاهده بهترین کیفیت و مطالب به طور کامل ابتدا مبلغ را از طریق درگاه بانکی پرداخت کنید و سپس فایل اصلی را دریافت کنید
:::قسمت ابتدایی تحقیق تعريف حق و باطل(صرفا جهت اطمینان) برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::

تعريف حق و باطل

الف - آنچه كه وجود دارد حق است مانند ''قوانين موجود در نظام آفرينش'' و آنچه كه وجود ندارد و نسبت و او ادعاى بى جا مى كنند باطل است .

ب - آنچه كه وجود دارد و بايد هم وجود داشته باشد حق است مانند ''عدالت و نظم عمومى'' و آنچه كه وجود دارد و نبايد وجود داشته باشد باطل است و مانند '' ظلم و ستم ، انحرافات اخلاقى ، تجاوزات بشرى ، ادعاهاى دروغين و ...''

پس تعريف كامل حق در دو جمله نهفته است .

1 - وجود داشته باشد

2 - و بايد وجود داشته باشد

زيرا اگر ملاك شناخت حق ، تنها ''وجود'' باشد بسيارى از نمونه هاى موجود باطل را شامل مى شود در صورتى كه با بهم پيوستن دو جمله فوق ، هرگونه باطلى نفى مى گردد .

پس باطل و ناحق و ناروا اين است كه :

الف" چيزى وجود نداشته باشد و به دروغ ادعا كنند كه هست .

ب" نبايد وجود داشته باشد "ولو در جايى هم باشد" .

تذكر اين نكته ضرورى است كه ملاك بايد و نبايد ، و بايدها و نبايدها را خداوند ، آفريدگار انسان مشخص نموده و به صورت وحى و قرآن به بشريت ابلاغ مى فرمايد .

2 - قال على عليه السلام : ''كتاب ربكم فيكم مبينا حلاله و حرامه و فرائضه و فضائله''

على عليه السلام فرمودند : "هم اكنون كتاب پروردگار شما قرآن در ميان شماست كه حلال و حرام ''بايد و نبايد'' را بيان فرمود و اعمال و رفتار واجب و مستحب را مشخص نمود" [ خطبه 46 - 1 المعجم المفهرس لالفاظ نهج البلاغه. ]

ضرورت شناخت حق و باطل

انسانها براى خودسازى و رسيدن به كمال واقعى به شناخت حق و باطل نيازمندند اگر قوانين و مقررات حكم طبيعت را ندانيم ، نمى توانيم از آن بهره مند گرديم و چه بسا ممكن است سلامت و بهداشت خود را نيز از بين ببريم .

اگر واقعيتهاى حاكم بر تن آدمى را نشناسيم و غذاهاى روا و مفيد را از چيزهاى سمى و زيان آور تشخيص ندهيم نمى توانيم به زندگى خود ادامه دهيم .

در نتيجه اگر در زندگى فردى و اجتماعى ، با اصول و مقررات اخلاقى آشنا نباشيم . و رفتار و كردار و حق را از ناروا و باطل ، جدا نكنيم ، از تكامل و سعادت خبرى نخواهد بود . و سرانجام خودسازى و جامعه سازى محال است . كه ضرورت خودسازى و تكامل به ضرورت وجود حقيقتهاى ثابت بستگى دارد .

امام على "ع" در نهج البلاغه ابتدا بشريت را به حقيقت و واقعيتهاى ثابت و شگرف نظام احسن آفرينش توجه مى دهد .

- نظم را

- نظم عمومى هماهنگ را

- نظم مداوم نظام را

- قوانين حساب شده حياتى را


مجموع تعداد صفحات این تحقیق:2

:::برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file49_1820110_1989.zip18.9k

بسته ویژه افزایش قد

بسته ویژه افزایش قد این متد توسط دکتر فلیپ میلر ابداع شده ایشان فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب و همچنین متخصص درمان های طبیعی است. این تمرینات ورزشی برای بعد از بسته شدن صفحات رشد در نظر گرفته شده است که موجب افزایش قد شما به میزان پنج تا دوازده سانتی متر می شود. تمرینات ورزشی این متد ضمن رفع مشکلات ستون فقرات به تدریج با افزایش ضخامت دیسک های غضروفی که بین 25 مهره کمر قرار گرفته اند موجب افزایش قد می شود.به طور مثال وقت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 38,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

lyrics