تحقیق آماده راکتور های هسته ای

تحقیق آماده   راکتور های هسته ای

فایل تحقیق آماده با موضوع  راکتور های هسته ای  را می توانید از طریق گزینه هایی که در قسمت پایینی صفحه قرار داده شده دریافت کنید.برای دانلود فایل این مقاله آماده که با فرمت ورد(word) و با پسوند Doc و کاملا قابل ویرایش با فرمت مناسب برای استفاده دانشجویان و دانش آموزان تهیه شده لازم است در ابتدا از قسمت پایین پس از وارد کردن ایمیل پرداخت اینترنتی را انجام داده سپس لینک دانلود مقاله  راکتور های هسته ای  را مشاهده و همچنین یک نسخه از لینک دانلود تحقیق  راکتور های هسته ای  

که به صورت اختصاصی برای شما پس از پرداخت ساخته شده برایتان به آدرس ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.این مقاله کاملا جامع و کامل می باشد و برای ارائه به اساتید،معلمان و همچنین افزایش معلومات مناسب می باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا خلاصه ای از این تحقیق را مشاهده کنیم.

در این قسمت شما صرفا بخش ابتدایی این تحقیق آماده را مشاهده می کنید همانطور که می دانید چون این قسمت از تحقیق از فایل ورد کپی شده در آن احتمالا بهم ریختگی فونت ها و یا همخوانی نداشتن مطالب و همچنین نداشتن تصاویری که احتمالا در فایل ورد اصلی موجود است باعث می شود زیبایی فایل اصلی را نداشته باشد برای مشاهده بهترین کیفیت و مطالب به طور کامل ابتدا مبلغ را از طریق درگاه بانکی پرداخت کنید و سپس فایل اصلی را دریافت کنید
:::قسمت ابتدایی تحقیق  راکتور های هسته ای (صرفا جهت اطمینان) برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::

مقدمه

راكتورها داراى كاربردهاى كاملاً دوگانه هستند. در مصارف صلح آميز با بهره گيرى از حرارت توليدى در شكافت هسته اى كار مى كنند. اين حرارت جهت گرم كردن آب، تبديل آن به بخار و استفاده از بخار براى حركت توربين ها بهره گرفته مى شود. همچنين اگر قصد ساخت بمب هاى پلوتونيومى در كار باشد نيز اورانيوم غنى شده را به راكتورهاى هسته اى منتقل مى كنند.در نوع خاصى از راكتورهاى هسته اى از اورانيوم غنى شده به شكل قرص هايى به اندازه يك سكه و ارتفاع يك اينچ بهره مى گيرند. اين قرص ها به صورت كپسول هاى ميله اى شكل صورت بندى شده و درون يك محفظه عايق، تحت فشار قرار داده مى شوند.
در قسمت مركزي هر راكتور هسته اي محفظه اي وجوددارد كه ماده شكافت پذير (سوخت) در درون آن جاي مي گيرد. به دليل رخداد واكنشهاي زنجيره اي منظم و مداوم اين ماده در درون محفظه، انرژي توليد مي شود . راکتورهای هسته‌ای در کل از دو نوع شکافتی و همجوشی تشکیل شده‌اند و خود اینها با توجه به شرایط حاکم و اهداف مورد نظر به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند.

 

از راكتورهاي هسته اي مي توان براي تحقق چهار هدف عمده استفاده كرد :

1 - توليد برق

2-  به حركت درآوردن موتور شناورهاي دريايي به ويژه زيردرياييها

3 - آزمايش مواد و تحقيق و استفاده هاي آزمايشي

4- توليد پلوتونيم كه در ساخت بمب هاي هسته اي كاربرد دارد.

 -

نخستین راکتورهای هسته ای
فرمى و زيلارد نخستين كسانى بودند كه توانستند يك واكنش زنجيره اى كامل را در يك رآكتورهسته اى انجام دهند. آنها در دهه
۱۹۴۰ كه بر روى پروژه ساخت بمب هسته اى براى ايالات متحده (منهتن) كار مى كردند، در دانشگاه شيكاگو و در آزمايشگاه شان اين كار را انجام دادند. اما در سال ۱۹۵۵ كه ايده اقتصادى شدن انرژى هسته اى رواج يافت، آنها اين كشف را در اداره اختراعات اكتشافات ايالات متحده ثبت كردند.

 

در حال حاضر پنج نوع مختلف راكتور هسته اي وجود دارد كه عبارتند از :

1- راكتورهاي آب سبك: (LWR) در اين راكتورها كه متداولترين نوع راكتور در سطح جهان هستند از آب معمولي هم به عنوان مدراتور و هم خنك كننده استفاده مي شود .

2- راكتورهاي آب سنگين: (HWR) دراين راكتورها از آب سنگين هم به عنوان مدراتور و هم خنك كننده استفاده مي شود وآمريكا به طور عمده از اين دسته راكتورها براي تهيه پلوتونيم كه در ساخت بمب هاي هسته اي كاربرد دارد، استفاده مي كند .

3- راكتورهايي كه با گاز خنك مي شوند (GCR):مدراتور اين راكتورها گرافيت ، خنك كننده آنها گاز دي اكسيدكربن و سوخت مصرفي آنها اورانيم طبيعي است كه در درون پوششي بنام مگناكس (اكسيد منيزيم) قرار دارد

4-   راكتورهايي كه دماي بسيار زياد توليد مي كنند: (HTGR) مدراتور اين قبيل راكتورها گرافيت، خنك كننده آنها گاز هليم و سوخت مصرفي آنها اورانيم 93% غني شده اورانيوم 235 است .

5- راكتورهاي زاياي سريع : (FBR) سوخت اين راكتورها اورانيم 93% غني شده يا پلوتونيم است . اين دسته از راكتورها به ميزاني بيشتر از سوخت مصرفيشان ماده شكاف پذير توليد مي كنند (به همين دليل به نام راكتورهاي “زايا” معروفند). آنها مدراتور ندارند و ماده خنك كننده آنهانيز بيشتر يك فلز مايع مانند سديم مايع مي باشد.

 


مجموع تعداد صفحات این تحقیق:4

:::برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file28_1806167_4672.zip161.4k

بسته ویژه افزایش قد

بسته ویژه افزایش قد این متد توسط دکتر فلیپ میلر ابداع شده ایشان فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب و همچنین متخصص درمان های طبیعی است. این تمرینات ورزشی برای بعد از بسته شدن صفحات رشد در نظر گرفته شده است که موجب افزایش قد شما به میزان پنج تا دوازده سانتی متر می شود. تمرینات ورزشی این متد ضمن رفع مشکلات ستون فقرات به تدریج با افزایش ضخامت دیسک های غضروفی که بین 25 مهره کمر قرار گرفته اند موجب افزایش قد می شود.به طور مثال وقت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 38,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

lyrics