تحقیق آماده رجوع ضمني از وصيت

تحقیق آماده  رجوع ضمني از وصيت

فایل تحقیق آماده با موضوع رجوع ضمني از وصيت  را می توانید از طریق گزینه هایی که در قسمت پایینی صفحه قرار داده شده دریافت کنید.برای دانلود فایل این مقاله آماده که با فرمت ورد(word) و با پسوند Doc و کاملا قابل ویرایش با فرمت مناسب برای استفاده دانشجویان و دانش آموزان تهیه شده لازم است در ابتدا از قسمت پایین پس از وارد کردن ایمیل پرداخت اینترنتی را انجام داده سپس لینک دانلود مقاله رجوع ضمني از وصيت  را مشاهده و همچنین یک نسخه از لینک دانلود تحقیق رجوع ضمني از وصيت  

که به صورت اختصاصی برای شما پس از پرداخت ساخته شده برایتان به آدرس ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.این مقاله کاملا جامع و کامل می باشد و برای ارائه به اساتید،معلمان و همچنین افزایش معلومات مناسب می باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا خلاصه ای از این تحقیق را مشاهده کنیم.

در این قسمت شما صرفا بخش ابتدایی این تحقیق آماده را مشاهده می کنید همانطور که می دانید چون این قسمت از تحقیق از فایل ورد کپی شده در آن احتمالا بهم ریختگی فونت ها و یا همخوانی نداشتن مطالب و همچنین نداشتن تصاویری که احتمالا در فایل ورد اصلی موجود است باعث می شود زیبایی فایل اصلی را نداشته باشد برای مشاهده بهترین کیفیت و مطالب به طور کامل ابتدا مبلغ را از طریق درگاه بانکی پرداخت کنید و سپس فایل اصلی را دریافت کنید
:::قسمت ابتدایی تحقیق رجوع ضمني از وصيت (صرفا جهت اطمینان) برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::

با مراجعه به چند منبع در دسترس پيرامون « رجوع ضمني از وصيت » ملاحظه شد كه در فهرست موضوعي هيچ يك مستقيماً به عنوان « رجوع ضمني از وصيت » اشاره اي نگرديده است . تنها منبعي كه در خصوص كلي رجوع از وصيت مباحثي را مطرح نموده و دربارة آن مطالبي را بيان نموده بود ، كتاب وصيت نوشته آقا سيد مصطفي داماد است. در اين كتاب در خصوص وصيت مباحث مفصلي را مطرح نموده و دربارة آن توضيحات كافي داده شده است ، كه به علت بيان اين مباحث از سوي استاد محترم آقاي دكتر امينيان مدرس در جزوة كامل درسي ايشان و همچنين به علت ضيق وقت تحقيق از بيان و آوردن مطالب آن در اين تحقيق خودداري شد .

تا بتوانيم به موضوع اصلي تحقيق يعني « رجوع ضمني از وصيت » بپردازيم .

مستناد از مطالب عنوان شده در صفحة 92 به بعد از كتاب وصيت ( آقاي سيد مصطفي داماد ) رجوع از وصيت را در دو مبحث به شرح ذيل مطرح و مورد بررسي قرار داده است. ابتداً به دو مادة قانون مدني در اين خصوص اشاره نموده اند . اولين ماده ، مادة 838 قانون مدني مي باشد كه بيان مي نمايد .

« موصي مي تواند از وصيت خود رجوع كند »

و در مادة بعدي قانون مدني يعني 839 بيان مي نمايد :

« اگر موصي ثانياً وصيتي بر خلاف وصيت اول نمايد وصيت دوم صحيح است »

با توجه به ارادة قانونگذار نويسندة كتاب وصيت ( سيد مصطفي محقق داماد ) چنين توضيح داده و بيان نموده اند كه :

وصيت اگر عقد همر باشد از اقسام عقود جائز است يعني موصي مي تواند هر لحظه كه بخواهد از وصيت خود رجوع نمايد .

و همانطور كه شخص هبه كننده مي تواند از عمل خويش رجوع نمايد در مورد وصيت همر كه تمليكي ناقص است بطريق اولي موصي از چنين اختياري برخوردار خواهد بود . چرا كه تا موصي فوت ننموده تمليك همر تحقق پيدا نمي كند .

افزون بر اين پديد آورنده يك عمل حقوقي ، وقتي نمي تواند عمل خود را كان لم يكن سازد كه ارادة او به حقوق ديگران لطمه وارد آورد .

بطور مثال : در وصيت به نفع موصاله تا وصي فوت ننمايد حتي براي موصاله ايجاد نمي گردد ولزا هيچ مانعي براي بازگشت موصي از وصيتش وجود ندارد .

در ميان فقهاي مكاتب مختلف اسلامي قول مخالفي در اين مسئله وجود ندارد . به جز فرقة خوارج .

فقهاي پيرو مكتب خوارج معتقدند كه وصيت يك وعده است و بموجب آيات قرآن وفاي به عهد واجب است .

بنابراين مي توان گفت : اجماع فقهاء بر اين امر محقق است ، كه وصيت با رجوع صريح موصي كان لم يكن نمي گردد و مادام كه موصي فوت نكرده وصيت نه ازسوي موصي ونه از سوي له متصف به لزوم خواهد بود .

با توجه به عقيدة اكثر مذاهب اسلامي و فقهاي ديني تا وصيت كننده موصي زنده باشد   و صيت هم از جانب وصيت كننده ( موصي ) و هم از جانب موصي له يا وصي قابل رجوع و رد مي باشد .

بنابراين روشن گرديد كه اصولاً وصيت قابل رجوع مي باشد چه از جانب وصي و چه از جانب موصي له .

حال سوالي كه مطرح مي گردد اين است كه وصي اصولاً چگونه مي تواند از وصيتي كه نموده رجوع نمايد يا به عبارت بهتر اقسام و طرق مختلف رجوع وصي از وصيتش كدام است ؟

آقاي سيد مصطفي محقق داماد در كتاب خود ( وصيت ) اقسام رجوع از وصيت را به شرح ذيل بيان نموده است ؟

قانون مدني از اسباب تحقق رجوع توسط موصي سخني به ميان نياورده اند ولي فقهاء اموري را متذكر شده اند كه به سبب آن رجوع محقق مي گردد .

  1. رجوع صريح ازوصيت ويابه عبارتي تصريح لفظي وصي :

رجوع موصي به طريق لفظ به اين معني است كه مضمون لفظ حكايت ازرجوع نمايد.مثلاَ موصو بگويد« رجوع كردم يا فتح كردم» يابگويد « مال را به او (موصي له) ندهيد وخلاصه هرتعبيري كه به دلالت مطابقي وياالتزامي انصراف موصي از وصيت خويش را برساند.

  1. رجوع عملي: منظور اين است كه موصي عملي را كه با وصيت منافات داشته انجام دهد.

عمل منافي را وصيت توسط موصي ممكن است به يكي ازصور زير انجام گيرد : انشاء وصيت مخالف

انتقال موصي به بصورت منجز

اتلاف موصي به

تصرفات تغيير دهنده درموصي به

الف انشاء وصيت مخالف : ماده 839 متضمن آن است كه « اگر موصي ثانياَ وصيتي برخلاف وصيت اول نمايد وصيت دوم صحيح است ».

اگرچه ماده مشارليه صراحتي براين امر
مجموع تعداد صفحات این تحقیق:18

:::برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file27_1806164_1414.zip26.1k

بسته ویژه افزایش قد

بسته ویژه افزایش قد این متد توسط دکتر فلیپ میلر ابداع شده ایشان فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب و همچنین متخصص درمان های طبیعی است. این تمرینات ورزشی برای بعد از بسته شدن صفحات رشد در نظر گرفته شده است که موجب افزایش قد شما به میزان پنج تا دوازده سانتی متر می شود. تمرینات ورزشی این متد ضمن رفع مشکلات ستون فقرات به تدریج با افزایش ضخامت دیسک های غضروفی که بین 25 مهره کمر قرار گرفته اند موجب افزایش قد می شود.به طور مثال وقت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 38,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

lyrics