تحقیق آماده هزينه در مالية عمومي اسلامي

تحقیق آماده   هزينه در مالية عمومي اسلامي

فایل تحقیق آماده با موضوع هزينه در مالية عمومي اسلامي را می توانید از طریق گزینه هایی که در قسمت پایینی صفحه قرار داده شده دریافت کنید.برای دانلود فایل این مقاله آماده که با فرمت ورد(word) و با پسوند Doc و کاملا قابل ویرایش با فرمت مناسب برای استفاده دانشجویان و دانش آموزان تهیه شده لازم است در ابتدا از قسمت پایین پس از وارد کردن ایمیل پرداخت اینترنتی را انجام داده سپس لینک دانلود مقاله هزينه در مالية عمومي اسلامي را مشاهده و همچنین یک نسخه از لینک دانلود تحقیق هزينه در مالية عمومي اسلامي که به صورت اختصاصی برای شما پس از پرداخت ساخته شده برایتان به آدرس ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.این مقاله کاملا جامع و کامل می باشد و برای ارائه به اساتید،معلمان و همچنین افزایش معلومات مناسب می باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا خلاصه ای از این تحقیق را مشاهده کنیم.

در این قسمت شما صرفا بخش ابتدایی این تحقیق آماده را مشاهده می کنید همانطور که می دانید چون این قسمت از تحقیق از فایل ورد کپی شده در آن احتمالا بهم ریختگی فونت ها و یا همخوانی نداشتن مطالب و همچنین نداشتن تصاویری که احتمالا در فایل ورد اصلی موجود است باعث می شود زیبایی فایل اصلی را نداشته باشد برای مشاهده بهترین کیفیت و مطالب به طور کامل ابتدا مبلغ را از طریق درگاه بانکی پرداخت کنید و سپس فایل اصلی را دریافت کنید
:::قسمت ابتدایی تحقیق هزينه در مالية عمومي اسلامي(صرفا جهت اطمینان) برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::

چكيده:

هزينه هاي بخش عمومي نيمي از جريان ماليه است در اين مقاله تلاش ما بر اين است كه موارد هزينه حكومت اسلامي را بررسي نمائيم. نگاهي خواهيم داشت بر موارد هزينه و تخصيص منابع كه نحوة دخالت دولت را در اقتصاد مشخص و سر فصل هاي امور هزينه را تعريف نمايد. امور مختلف سياسي، نظامي، اداري، تقنيني، اجرائي، اقتصادي،اجتماعي، فرهنگي، قضائي، بهداشتي،تأميني، بازرسي و نظارت، عمراني، برنام هريزي، امنيتي، تعزيزي و تنبيهي در اين فصول م يگنجند. دولت اسلام محق نيست كه درآمدهايش را به هرطريق كه مايل است هزينه نمايد لذا به بررسي اصول ماليه و هزينه در بودجة دولت اسلامي مي پردازيم. دولت اسلام از لحاظ دخالت در امور اقتصادي و اندازة دولت كاملاً منعطف است و در زماني كاملاً كم اثر و با طيف كم و در زمان مورد نياز كاملاً مؤثر و با طيف وسيع عمل مي نمايد و اين بسته به نياز زمان و مكان در مداخلة در امور طبق شريعت اسلام است. از اصول هزينه در بودجه دولت اسلام م يتوان به موارد زير اشاره نمود كه در ارتباط با تك تك آنها به بحث مي پردازيم: عدم جواز حق انتفاع مدير از ابزار اداري براي نفع شخصي، تشكيلات ماليه براي رفع نياز مردم، تخصيص هزينه هاي آموزشي مختص به موارد خاص، عدم جواز هزين ههاي دستمزد در انذار، ارشاد، هدايت و تبليغ، عدم جواز شارع مقدس به تخصيص هزينه به سادات، تقرير هزينه هاي تأمين اجتماعي، محدوديت سياست هاي توزيع مجدد به موارد تأميني، منحصر بودن هزينه دولت به واجبات، ممنوعيت صرف هزينه در معاملات حرام، محدوديت هزين ههاي انتخابات، وجوب تأمين هزين ههاي زندان و تعذيرشدگان، مناط توافق عمومي در تأمين مالي هزينة كالاهاي عمومي، محدوديت سياست هاي تنظيم بازار به نظارت بر سلامت معاملات، محدوديت هزينه هاي قاضي و والي و بازرس، محدوديت هزين ههاي تجسس و استخبارات، وضع هزينه هاي جهاد و دفاع بر مردم، ممنوعيت اعطاي امتياز و رانت، خريد اموال عمومي بر اساس قيم تگذاري بازار، وظيفة دولت در قضاي ديات و خسارات و ديون مجهول المدعي عليه، انضباط مالي خزانه.

 

 

 

 

 

مقدمه:

مبحث هزينه هاي بخش عمومي يكي از بخش هاي مهم ماليه است و نيمي از جريان ماليه را به خود اختصاص مي دهد. قبلاً دربارة درآمدهاي اسلامي مشروحاً صحبت شد 2. در اينجا تلاش ما بر اين است كه موارد مصرف و هزينة درآمدهاي عايده براي حكومت اسلامي را بررسي نمائيم. علي القاعده هزين ههاي يك حكومت شامل دو بخش عمده تخصيص منابع مالي م يگردد. بخش تخصيص به امور عمومي و ديگري تخصيص به امور افراد دو بخش عمده در هزينه ها م يباشند. در بخش امور عمومي وظيفة دولت در صرف هزين هها در مح لهائي است كه عموم جامعه از آن بهره مند خواهند شد ولي در امور فردي هزينه ها به افراد خاص يا گروه هاي خاص براي رفع احتياجات خاص تخصيص داده مي شود. هزينه هاي مصروف در امور عمومي در جهت رفع مايحتاج عموم بدون توجه به انتفاع خاص افراد (فرداً فرد) از هزين ههاي به عمل آمده است. در صورتي كه در تخصيص منابع به امور افراد هد فگذاري تغيير وضعيت يك واحد اجتماعي در جهت مطلوب مي باشد. بجاي ورود به مباحث اين دو نوع هزينه بهتر است به وظايف اصلي دولت اسلام نظري بياندازيم. اين وظايف خود مبتني بر اصولي هستند كه نحوة دخالت دولت را در اقتصاد مشخص م ينمايند. و اين اصول در حقيقت وظايف و مكانيزم هاي اصلي مداخلات دولت در جامعه را مشخص مي نمايد. اين مداخلات خود همان مواردي است كه مي تواند سر فصل هاي امور هزينه را تعريف نمايد. امور زير از جمله مباني دخالت دولت در مسائل مختلف سياسي، نظامي، اداري، تقنيني، اجرائي، اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، قضائي، بهداشتي، تأميني، بازرسي و نظارت، عمراني، برنام هريزي، امنيتي، تعزيزي و تنبيهي و ساير موارد است. امور سياسي: شامل كلية امور مربوط به نحوه حكومت و استقرار آن م يباشد و دو بخش مسائل سياسي داخلي و خارجي را در بر م يگيرد. در اين ارتباط حكومت اسلام براي تصدي امور حكومتي كه به عهده گرفته است موظف به انجام مجموع هاي از فعاليت هائي است كه اداره امور حكومت را شامل م يشود. اين امور از لحاظ ناميده مي شود. « ادارة امور دولتي » واژه شناسي متعارف روز به مباحث امور اقتصادي و برنامه ريزي مشتمل بر نظام درآمدها و هزينه ها در بودجه و برنام ههاي مختلف تنظيم شده با  توجه به ديدگاه هاي اجرايي روش هاي برنامه ريزي و مالي است. امور تقنيني: شامل كلية فعاليت هاي قانونگذاري مي باشد. امور نظامي: شامل كلية فعالي تهاي مربوط به دفاع، آمادگي نظامي و مقابله با تجاوزات خارجيان و جهاد  (در  زمان ظهور)است. امور اجرايي: شامل كليه فعاليت هاي اجرايي است كه زمين ههاي مختلف عمراني، بهداشتي، تربيتي، آموزشي،  فرهنگي قرار مي گيرند.


مجموع تعداد صفحات این تحقیق:20

:::برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file88_1793959_3781.zip77.1k

بسته ویژه افزایش قد

بسته ویژه افزایش قد این متد توسط دکتر فلیپ میلر ابداع شده ایشان فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب و همچنین متخصص درمان های طبیعی است. این تمرینات ورزشی برای بعد از بسته شدن صفحات رشد در نظر گرفته شده است که موجب افزایش قد شما به میزان پنج تا دوازده سانتی متر می شود. تمرینات ورزشی این متد ضمن رفع مشکلات ستون فقرات به تدریج با افزایش ضخامت دیسک های غضروفی که بین 25 مهره کمر قرار گرفته اند موجب افزایش قد می شود.به طور مثال وقت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 38,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

lyrics