لیست کامل طرح های توجیهی

تحقیق آماده پرورش گاو شیری

تحقیق آماده  پرورش گاو شیری

فایل تحقیق آماده با موضوع پرورش گاو شیری را می توانید از طریق گزینه هایی که در قسمت پایینی صفحه قرار داده شده دریافت کنید.برای دانلود فایل این مقاله آماده که با فرمت ورد(word) و با پسوند Doc و کاملا قابل ویرایش با فرمت مناسب برای استفاده دانشجویان و دانش آموزان تهیه شده لازم است در ابتدا از قسمت پایین پس از وارد کردن ایمیل پرداخت اینترنتی را انجام داده سپس لینک دانلود مقاله پرورش گاو شیری را مشاهده و همچنین یک نسخه از لینک دانلود تحقیق پرورش گاو شیری که به صورت اختصاصی برای شما پس از پرداخت ساخته شده برایتان به آدرس ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.این مقاله کاملا جامع و کامل می باشد و برای ارائه به اساتید،معلمان و همچنین افزایش معلومات مناسب می باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا خلاصه ای از این تحقیق را مشاهده کنیم.

در این قسمت شما صرفا بخش ابتدایی این تحقیق آماده را مشاهده می کنید همانطور که می دانید چون این قسمت از تحقیق از فایل ورد کپی شده در آن احتمالا بهم ریختگی فونت ها و یا همخوانی نداشتن مطالب و همچنین نداشتن تصاویری که احتمالا در فایل ورد اصلی موجود است باعث می شود زیبایی فایل اصلی را نداشته باشد برای مشاهده بهترین کیفیت و مطالب به طور کامل ابتدا مبلغ را از طریق درگاه بانکی پرداخت کنید و سپس فایل اصلی را دریافت کنید
:::قسمت ابتدایی تحقیق پرورش گاو شیری(صرفا جهت اطمینان) برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::

همه چیز درباره پرورش گاو شیری

دوره خشک و شرایط بدنی

        طول دوره خشک و شرایط بدنی در موقع زایمان با هم دیگر ارتباط دارند . گاوها در موقع زایمان باید وضعیت بدنی مناسبی داشته باشند ، لذا برای کسب بیشترین تولید در دوره شیردهی بعدی باید یک دوره خشک را سپری نمایند . گاوهایی که در پایان دوره شیردهی وضعیت بدنی ضعیفی دارند ، به یک دوره خشک برای جبران کمبودهای بدنی خود نیساز دارند . گاو ممکن است از چربی بدن خود برای تولید شیر استفاده کند ، یک کیلوگرم چربی بدن ، انرژی لازم برای تولید 7 کیلوگرم شیر را فراهم می نماید . درصد چربی شیر گاوهایی که در موقع زایمان وضعیت بدنی مناسبی دارند ، بالاتر از گاوهایی است که وضعیت بدنی ضعیف تا متوسط دارند . چاقی بیش از حد به ویژه برای تلیسه ها می تواند بسیار خطرناک باشد . گاوی که در موقع زایمان بیش از اندازه چاق است حساسیت زیادی به بیماری های متابولیک به خصوص کتوز دارد .سن گاو در هنگام زایمان به وضوح ثابت شده است که با افزایش سن گاوها ، تولید آن ها افزایش می یابد . تولید گاوهایی که در اولین دوره شیردهی در سن 24 ماهگی زایمان می کنند ، تقربیاً 75 درصد شیر یک گاو بالغ است . میانگین شیر گاوهای سه ساله ( دومین دوره شیردهی ) تقریباً 85 درصد شیرگاوهای بالغ است ، برای گاوهای چهار و پنج ساله مقادیر به ترتیب 92 درصد و 98 درصد می باشد . علی رغم وجود پاره ای اختلافات ، معمولاً سن بلوغ اغلب نژادها را 6 سالگی در نظر می گیرند . گاوهای براون سوئیس دیرتر از نژادهای دیگر به بلوغ می رسند .

وزن بدن

بین وزن بدن و تولید شیر رابطه کلی وجود دارد . گاوهای بزرگ تر بافت های ترشحی بیشتر و دستگاه گوارش بزرگ تری دارند . انرژی مورد نیاز برای نگهداری گاو با اندازه متابولیک ( که برابر با وزن بدن به توان 73/0 است ) ، یا سطح بدن ارتباط تنگاتنگی دارد . دو گاو هر کدام به وزن 360 کیلوگرم ، معمولاً بیشتر از گاوی با وزن 720 کیلوگرم ، شیر تولید می نمایند ، لیکن نیازهای نگهداری آن دو گاو ، تا حدودی بیشتر از گاو 720 کیلوگرمی است.

زایشگاه:

 این سازه از دامداری گاوها را جهت زایمان به ان منتقل می کنندو تا چند روز پس از زایش نیزدر انجا نگهداری میشوند.

مشخصات وامکانات زایشگاه:

-دارای بهاربند جداگانه برای گاوها و تلیسهه میباشد.

-وجود چند باکس زایش

-نزدیکی به گوساله دانی

-مجهز به تجهیزات دارویی

-دارای پمپ فشار قوی

آب                  -شعله افکن

-مجهز به چند دستگاه شیردوش

-تهویه مناسب در تمام فصول

-قابل شستشو و شعله افکنی.. . . .

.مدیریت در هنگام زایمان

گاوهای خشک مقدار مناسبی از پروتئین ، انرژی ، مواد معدنی ، و ویتامین ها را در جیره خود نیاز دارند . کمبود مواد معدنی ممکن است تاثیر سیستم ایمنی گوساله را در مبارزه را با امراض کاهش دهد . تامین جیره متعادل جهت گاو خشک ، هم برای گوساله تازه متولد شده و هم خود گاو ضروری است .

گاو خشک باید یک هفته قبل از زایمان به زایشگاه منتقل داده شود . زایشگاه باید 16 تا 25 مترمربع مساحت ، فضای روشن ، و سطح بستر مناسب داشته باشد و لغزنده نباشد . تعبیه قلاب در سقف برای بلند کردن گاو دراز کشیده مفید است . توصیه می شود به ازای هر 25 راس یک جایگاه زایش در نظر گرفته شود . زایشگاه باید بین دو زایمان ضد عفونی شوند . از یک محوطه مرتعی زهکشی شده تمیز می توان به صورت موفقیت آمیز برای این کار استفاده نمود .


مجموع تعداد صفحات این تحقیق:10

:::برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file79_1793911_3124.zip34.3k

بسته ویژه افزایش قد

بسته ویژه افزایش قد این متد توسط دکتر فلیپ میلر ابداع شده ایشان فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب و همچنین متخصص درمان های طبیعی است. این تمرینات ورزشی برای بعد از بسته شدن صفحات رشد در نظر گرفته شده است که موجب افزایش قد شما به میزان پنج تا دوازده سانتی متر می شود. تمرینات ورزشی این متد ضمن رفع مشکلات ستون فقرات به تدریج با افزایش ضخامت دیسک های غضروفی که بین 25 مهره کمر قرار گرفته اند موجب افزایش قد می شود.به طور مثال وقت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 35,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

lyrics