تحقیق آماده نگاهی به فقر از منظر جرم شناسی

تحقیق آماده  نگاهی به فقر از منظر جرم شناسی

فایل تحقیق آماده با موضوع نگاهی به فقر از منظر جرم شناسی را می توانید از طریق گزینه هایی که در قسمت پایینی صفحه قرار داده شده دریافت کنید.برای دانلود فایل این مقاله آماده که با فرمت ورد(word) و با پسوند Doc و کاملا قابل ویرایش با فرمت مناسب برای استفاده دانشجویان و دانش آموزان تهیه شده لازم است در ابتدا از قسمت پایین پس از وارد کردن ایمیل پرداخت اینترنتی را انجام داده سپس لینک دانلود مقاله نگاهی به فقر از منظر جرم شناسی را مشاهده و همچنین یک نسخه از لینک دانلود تحقیق نگاهی به فقر از منظر جرم شناسی که به صورت اختصاصی برای شما پس از پرداخت ساخته شده برایتان به آدرس ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.این مقاله کاملا جامع و کامل می باشد و برای ارائه به اساتید،معلمان و همچنین افزایش معلومات مناسب می باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا خلاصه ای از این تحقیق را مشاهده کنیم.

در این قسمت شما صرفا بخش ابتدایی این تحقیق آماده را مشاهده می کنید همانطور که می دانید چون این قسمت از تحقیق از فایل ورد کپی شده در آن احتمالا بهم ریختگی فونت ها و یا همخوانی نداشتن مطالب و همچنین نداشتن تصاویری که احتمالا در فایل ورد اصلی موجود است باعث می شود زیبایی فایل اصلی را نداشته باشد برای مشاهده بهترین کیفیت و مطالب به طور کامل ابتدا مبلغ را از طریق درگاه بانکی پرداخت کنید و سپس فایل اصلی را دریافت کنید
:::قسمت ابتدایی تحقیق نگاهی به فقر از منظر جرم شناسی(صرفا جهت اطمینان) برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::

نگاهى به فقر از منظر جرم‏شناسی :

 

 

  • چکیده :

ما در این مقاله، از زاویه دید جرمشناسى، نظرى به فقر افکنده، تاثیر آن را بر بزهکارى مورد کاوش قرار داده‏ایم. تردیدى نیست که کاستن از تعداد جرائم در هر جامعه، در گرو شناخت عوامل مؤثر در بروز جرائم مربوط به آن جامعه و ست‏یافتن به راه حل صحیح مبارزه با عوامل فساد و ریشه‏کن ساختن آنهاست. بدون شناخت این عوامل نمى‏توان برنامه مناسبى براى سالم‏سازى اجتماعى ترسیم و اجرا نمود. هرگز نمى‏توان به رابطه علیت تامه بین یک عامل اجتماعى و جرم دست‏یافت و شاید هیچ پدیده اجتماعى به تنهایى جرم‏زا نباشد، بلکه اقتران چندین عامل و نیز ضعف سیستم کنترل درونى و بیرونى به ارتکاب جرم توسط یک شخص مى‏انجامد، از این‌رو ما فقر را تنها به عنوان عاملى که مى‏تواند در صورت تحقق عوامل دیگر به جرم منتهى شود، مورد بررسى قرار داده‏ایم، چنانکه بر این باوریم که ثروت انباشته، فرآیند ارزش شدن ثروت، تجمل‏گرایى و فقدان الگوى مناسب مصرف نیز مى‏تواند جریان تهدیدآمیز و خطرناکى براى جامعه محسوب گردد.

فقر را مى‏توان از زوایاى مختلف مورد بحث قرار داد، مباحث اقتصادى آن تا حدودى تبیین شده است. از جهت عرفانى و معنوى ممکن است آن را ابزار سعادت و مایه فخر و وسیله ذکر و یاد خدا دانست ولى بدیهى است که تمامى آدمیان داراى این قوت روح و ایمان نیستند. ما در این گفتار مختصر فقر را از منظر جرمشناسى و فى الواقع شاخه جامعه‏شناسى جنایى آن مورد بررسى قرار مى‏دهیم. «جامعه‏شناسى جنایى که از علوم اساسى جرمشناسى است، علمى است که درباره عوامل و شرایط اجتماعى جرم‏زا و صور گوناگون بزه و جنبه‏هاى کمى و کیفى آن و پیدایش فرد یا گروههاى جامعه‏ستیز در میان جوامع انسانى با روش عینى و علمى یا مشاهده و مقایسه با کمک آمار جنایى به بررسى و تحقیق مى‏پردازد...» ما در این نوشتار روشن خواهیم کرد که فقر یکى از عوامل جرم‏زاست. فقر مى‏تواند به طور مستقیم و غیر مستقیم فضیلت‏هاى اخلاقى جوامع انسانى را نابود کند و استعدادهاى آدمیان را تباه سازد. ما اگر تنها به محاکمه مجرمان مبادرت کنیم، نه فرد بزهکار درمان مى‏شود و نه ریشه‏هاى فساد از جامعه کنده خواهد شد. قطعا ناصواب است که بزه را مجرد از بزهکار و عوامل بزه‏زا بررسى کنیم و به نفس عمل توجه نموده، علت‏ها را مجاز شماریم و معلول‏ها را محکوم سازیم و به شخصیت و رفتار و محیط رشد و تربیت او توجهى نکرده، تلاش نکنیم که دریابیم عواملى که باعث نگونبختى او شده و او را در سراشیبى هولناک ارتکاب جرم رها کرده چیست.
حتى اگر کیفر را وسیله اصلاح مجرم بپنداریم مادام که زمینه‏هاى ارتکاب جرم و عوامل جرم‏زا را از میان نبرده‏ایم روز به روز شاهد توسعه جرایم، جنایات و ناکامیها خواهیم بود. کیفر منهاى زدودن عوامل جرم ممکن است‏حتى به وسیله‏اى براى ازدیاد آن تبدیل گردد. جامعه عوض اینکه هزینه دستگاه تعقیب و دادرسى و نگهدارى مجرم را بپردازد و از درآمد فعالیت او محروم بماند باید تلاش کند عوامل جرمزا را از میان بردارد و با انجام اصلاحات اجتماعى و اقتصادى از وقوع جرائم پیشگیرى کند که پیشگیرى ارزانتر و مطمئن‏تر از درمان است و علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد. خلاصه آنکه تقلیل جرایم در هر جامعه در گرو شناخت عوامل مؤثر در بروز جرائم مربوط به آن جامعه و دست‏یافتن به راه حل صحیح مبارزه با عوامل فساد و ریشه‏کن ساختن آنهاست.
بدون شناخت این عوامل نمى‏توان برنامه صحیحى براى سالم‏سازى یا نوسازى اجتماعى ترسیم و اجرا نمود. در اسلام نیز که هم به سعادت فردى و هم به سعادت اجتماعى انسانها توجه خاصى مبذول شده است و به جامعه‏اى دینى و معنوى آزاد از رذیلتها و ناهنجارى‏ها مى‏اندیشد، بدون تردید در راه زدودن عوامل فساد نیز طرح‏هایى ارائه شده است، هر چند ممکن است از حد توصیه‏هاى بزرگان دین فراتر نرود; چه آنکه هیچگاه با دیدى عمیق آن کلمات بلند مورد دقت قرار نگرفته است. جرم یک پدیده اجتماعى است که عوامل و وقایع اجتماعى متعددى در بروز آن ایفاء نقش مى‏کند که در جامعه‏شناسى جنایى با استفاده از متدلوژى و روش تحقیق خاص، هر واقعه اجتماعى، براى کشف حقیقت و دریافت رابطه علیت‏بین آن واقعه و جرم مورد بررسى قرار مى‏گیرد. جامعه‏شناس جنایى رابطه على و معلولى بین عوامل مختلف اجتماعى و جرم را مورد کنکاش قرار مى‏دهد، رابطه بین فقر و جرم، رابطه بین بى سوادى و ارتکاب جرم، رابطه بین ثروت و جرم، رابطه بى کارى و جرم، رابطه مشاغل و جرم، تراکم جمعیت و جرم، طلاق و جرم، فرهنگ و جرم و... مسلما تمامى عوامل مزبور به نوعى مى‏تواند با بزه ارتباط داشته باشد و بدین ترتیب به هیچ روى نمى‏توان از رابطه علیت تامه بین یکى از این عوامل و جرم سخن گفت و هرگز نمى‏توان به رابطه علیت‏بین یک عامل ساده اجتماعى و جرم ست‏یافت. شاید بتوان گفت هیچ عامل اجتماع به تنهایى جرم‏زا نیست، بلکه اقتران چندین عامل جرم‏زا در یک شخص موجب ارتکاب جرم در وى مى‏گردد. وانگهى به علل مختلف نمى‏توان در کشف رابطه على و معلولى و یا به تعبیرى همبستگى بین یکى از عوامل اجتماعى و جرم به قاعده‏اى جزمى دست‏یافت.


مجموع تعداد صفحات این تحقیق:13

:::برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file37_1789844_8386.zip43.5k

بسته ویژه افزایش قد

بسته ویژه افزایش قد این متد توسط دکتر فلیپ میلر ابداع شده ایشان فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب و همچنین متخصص درمان های طبیعی است. این تمرینات ورزشی برای بعد از بسته شدن صفحات رشد در نظر گرفته شده است که موجب افزایش قد شما به میزان پنج تا دوازده سانتی متر می شود. تمرینات ورزشی این متد ضمن رفع مشکلات ستون فقرات به تدریج با افزایش ضخامت دیسک های غضروفی که بین 25 مهره کمر قرار گرفته اند موجب افزایش قد می شود.به طور مثال وقت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 38,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

lyrics