تحقیق آماده علل صلح امام حسن

تحقیق آماده    علل صلح امام حسن

فایل تحقیق آماده با موضوع  علل صلح امام حسن را می توانید از طریق گزینه هایی که در قسمت پایینی صفحه قرار داده شده دریافت کنید.برای دانلود فایل این مقاله آماده که با فرمت ورد(word) و با پسوند Doc و کاملا قابل ویرایش با فرمت مناسب برای استفاده دانشجویان و دانش آموزان تهیه شده لازم است در ابتدا از قسمت پایین پس از وارد کردن ایمیل پرداخت اینترنتی را انجام داده سپس لینک دانلود مقاله  علل صلح امام حسن را مشاهده و همچنین یک نسخه از لینک دانلود تحقیق  علل صلح امام حسن که به صورت اختصاصی برای شما پس از پرداخت ساخته شده برایتان به آدرس ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.این مقاله کاملا جامع و کامل می باشد و برای ارائه به اساتید،معلمان و همچنین افزایش معلومات مناسب می باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا خلاصه ای از این تحقیق را مشاهده کنیم.

در این قسمت شما صرفا بخش ابتدایی این تحقیق آماده را مشاهده می کنید همانطور که می دانید چون این قسمت از تحقیق از فایل ورد کپی شده در آن احتمالا بهم ریختگی فونت ها و یا همخوانی نداشتن مطالب و همچنین نداشتن تصاویری که احتمالا در فایل ورد اصلی موجود است باعث می شود زیبایی فایل اصلی را نداشته باشد برای مشاهده بهترین کیفیت و مطالب به طور کامل ابتدا مبلغ را از طریق درگاه بانکی پرداخت کنید و سپس فایل اصلی را دریافت کنید
:::قسمت ابتدایی تحقیق  علل صلح امام حسن(صرفا جهت اطمینان) برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::

بررسی علل صلح امام حسن-علیه السلام-

آیا بهتر نبود که آن چه را که بعداً امام حسین-علیه السلام- انجام داد، امام حسن-علیه السلام- پیش تر انجام می داد و در برابر معاویه قیام می کرد،و آن گاه یا پیروز می شد و یا با شهادت خود حکومت معاویه را متزلزل می ساخت؟

پیش از آن که به پاسخ این سؤال ها بپردازیم، لازم است مقدمتاً سه نکته را یادآوری کنیم:

  مبارزات حسن بن علی-علیه السلام- پیش از دوران امامت

امام حسن-علیه السلام- به شهادت تاریخ فردی سخت شجاع و با شهامت بود و هرگز ترس و بیم در وجود او راه نداشت. او در راه پیشرفت اسلام از هیچ گونه جانبازی دریغ نمی ورزید و همواره آماده مجاهدت در راه خدا بود.[1]»

چنان که در ادامه مطالب کتاب می خوانیم که ایشان در جریان جنگ جمل به دستور پدر برای جذب سپاهیان وارد کوفه شدند و با این که ابوموسی اشعری روشی مخالف با حکومت عادلانه امام علی-علیه السلام- در پیش گرفته بود اما نتوانست در مقابل امام حسن -علیه السلام - کاری از پیش ببرد و امام توانست بیش از نه هزار نفر را به میدان جنگ گسیل کند.

اما در نبرد صفین هنگامی که چشم ها از دیدن آمادگی فراوان ایشان برای جانبازی در راه حق خیره مانده بود امام علی-علیه السلام- به یاران خویش فرمود که مانع ایشان شوند تا مبادا در بحبو حه جنگ به شهادت رسیده و نسل پیامبر منقطع گردد.[2]

این کتاب در ادامه مناظرات کوبنده امام مجتبی-علیه السلام- با بنی امیه را به عنوان نکته دوم در این خصوص بر می شمرد که امام-علیه السلام- در طی گفتگو هایی که با بنی امیه و خصوصا معاویه و یا در مکان های عمومی و ... داشته اند مکرراً «انگیزه های صلح خود و امتیازات خاندان علی-علیه السلام-  و در مقابل با اشاره به نقاط ضعف معاویه با شدت و صراحت از روش او انتقاد می کرد. امام علناً اعمال ضد اسلامی معاویه و سوابق زشت و ننگین او و دود مانش را فاش می ساخت.


مجموع تعداد صفحات این تحقیق:8

:::برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file31_1789781_6941.zip33.1k

بسته ویژه افزایش قد

بسته ویژه افزایش قد این متد توسط دکتر فلیپ میلر ابداع شده ایشان فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب و همچنین متخصص درمان های طبیعی است. این تمرینات ورزشی برای بعد از بسته شدن صفحات رشد در نظر گرفته شده است که موجب افزایش قد شما به میزان پنج تا دوازده سانتی متر می شود. تمرینات ورزشی این متد ضمن رفع مشکلات ستون فقرات به تدریج با افزایش ضخامت دیسک های غضروفی که بین 25 مهره کمر قرار گرفته اند موجب افزایش قد می شود.به طور مثال وقت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 38,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

lyrics