لیست کامل طرح های توجیهی

تحقیق آماده نحوه کار موتور های DC

تحقیق آماده  نحوه کار موتور های DC

فایل تحقیق آماده با موضوع نحوه کار موتور های DC را می توانید از طریق گزینه هایی که در قسمت پایینی صفحه قرار داده شده دریافت کنید.برای دانلود فایل این مقاله آماده که با فرمت ورد(word) و با پسوند Doc و کاملا قابل ویرایش با فرمت مناسب برای استفاده دانشجویان و دانش آموزان تهیه شده لازم است در ابتدا از قسمت پایین پس از وارد کردن ایمیل پرداخت اینترنتی را انجام داده سپس لینک دانلود مقاله نحوه کار موتور های DC را مشاهده و همچنین یک نسخه از لینک دانلود تحقیق نحوه کار موتور های DC که به صورت اختصاصی برای شما پس از پرداخت ساخته شده برایتان به آدرس ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.این مقاله کاملا جامع و کامل می باشد و برای ارائه به اساتید،معلمان و همچنین افزایش معلومات مناسب می باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا خلاصه ای از این تحقیق را مشاهده کنیم.

در این قسمت شما صرفا بخش ابتدایی این تحقیق آماده را مشاهده می کنید همانطور که می دانید چون این قسمت از تحقیق از فایل ورد کپی شده در آن احتمالا بهم ریختگی فونت ها و یا همخوانی نداشتن مطالب و همچنین نداشتن تصاویری که احتمالا در فایل ورد اصلی موجود است باعث می شود زیبایی فایل اصلی را نداشته باشد برای مشاهده بهترین کیفیت و مطالب به طور کامل ابتدا مبلغ را از طریق درگاه بانکی پرداخت کنید و سپس فایل اصلی را دریافت کنید
:::قسمت ابتدایی تحقیق نحوه کار موتور های DC(صرفا جهت اطمینان) برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::

نحوه کار موتور های DC

در ابتداي راه اندازي موتور dc ولتاژ القايي در هادي روتور صفر است يعني داريم ec=0 در اين حالت جريان شديدي از آرميچر عبور مي كند كم است. اين جريان شديد باعث آسيب رسيدن به موتور مي شود. بنابراين لازم است در ابتداي راه اندازي به نحوي مقدار جريان ia كم شود.
براي كاهش ia در ابتداي راه اندازي از مقاومتهايي سري با سيم پيچ آرميچر استفاده مي كنيم و در هر مرحله مقدار مقاومت را كم مي كنيم تا اينكه ia به مقدار نامي خود برسد
راه اندازي مقاومتي موتور شنت كم كردن مقاومت راه اندازي به دو صورت ممكن است انجام گيرد. روش اول توسط يك اپراتور و روش دوم توسط رله هاي تأخيري.
روش اول داراي خطا و مشكلاتي است كه عبارتند از:
-
نياز به يك اپراتور براي راه اندازي هر موتور dc
-
در صورتيكه مقاومتها به سرعت از مدار آرميچر برداشته شوند ممكن است جريان بيشتر از جريان نامي شود و به موتور آسيب برسد.
-
اگر مقاومتها به كندي از مدار آرميچر برداشته شوند باعث تلفات زيادي در موتور و ايجاد حرارت مي شود.
مقايسه كلي بين موتورهاي dc و ac
بعلت اينكه موتورهاي dc داراي كموتاتور و جاروبك هستند، هزينه بيشتري براي تعمير و نگهداري آنها بايد صرف شود. معمولاً بين كموتاتورها در موتورهاي dc جرقه زده مي شود بنابراين در مكانهايي كه خطر اشتعال وجود دارد از آنها استفاده نمي شود. در كارهائيكه احتياج به تنظيم سرعت دقيق داريم معمولاً از موتور شنت استفاده مي شود و براي راه اندازي بارهاي سنگين نيز موتور سري بكار مي رود.

مزيت عمده موتورهاي ac نسبت به موتورهاي dc در هزينه تعمير و نگهداري آنها و هم چنين احتياج نداشتن به يك منبع dc است. در كارهائيكه احتياج به يك سرعت ثابت با راه اندازي بارهاي سنگين داريم موتورهاي ac بهتر از موتورهاي dc هستند.

يكي از مهمترين مسائل موتورها، راه اندازي موتورها در شروع كار است. در هنگام راه اندازي جريان شديدي از موتور عبور مي كند و ممكن است باعث اختلال در كار دستگاههاي ديگر بشود. همان طور كه قبلاً‌ ذكر شد موتورهاي القائي جريان راه اندازي در حدود 5 تا 7 برابر جريان نامي از شبكه دريافت مي كنند.مجموع تعداد صفحات این تحقیق:3

:::برای مشاهده فایل کامل و اصلی تحقیق در فرمت ورد پرداخت کنید:::


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file20_1789349_9860.zip12k

بسته ویژه افزایش قد

بسته ویژه افزایش قد این متد توسط دکتر فلیپ میلر ابداع شده ایشان فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب و همچنین متخصص درمان های طبیعی است. این تمرینات ورزشی برای بعد از بسته شدن صفحات رشد در نظر گرفته شده است که موجب افزایش قد شما به میزان پنج تا دوازده سانتی متر می شود. تمرینات ورزشی این متد ضمن رفع مشکلات ستون فقرات به تدریج با افزایش ضخامت دیسک های غضروفی که بین 25 مهره کمر قرار گرفته اند موجب افزایش قد می شود.به طور مثال وقت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 35,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

lyrics